Partneři a spolupráce, Péče o sebe, Tipy

Jak účinně detoxikovat pleť a tip na vyzkoušené produkty s vitamínem C

Jak účinně detoxikovat pleť a tip na vyzkoušené produkty s vitamínem C
V dnešním článku se dozvíte
  • hlavní omyly při snaze detoxikovat pleť;
  • jak účinně detoxikovat pleť a jaké jsou nápomocné látky v kosmetice;
  • tip na vyzkoušené produkty s vitamínem C.

 

S kratší prodlevou, ale pokračuji v psaní na téma detoxikace. V minulých článcích jsme si řekli něco o tom, co jsou to toxiny  nebo kde všude nám toxicita škodí a jak se pročistit. Dneska bych se ráda věnovala tématu detoxikace pleti. 

Hlavní omyl při snaze detoxikovat pleť

Jak už jsme si řekli v předešlých článcích, detoxikace je především komplexní a celostní záležitost celého organismu a životního stylu, který mu dopřáváme. Jedním z hlavních omylů při snaze detoxikovat pleť je zaručeně představa, že pomůže jednorázová koupě nějakého produktu a "PUFF" - stane se zázrak. Ne že bych na zázraky nevěřila, ale častěji než zázraku je nám třeba učit se věcem, které jsou pro nás správné. V případě pleti je to hlavně správná životospráva, bohužel (či bohudík) jsme skutečně to, co jíme. Následně je zásadní péče o pleť, ve které má nejdůležitější roli čištění a složení vybraných kosmetických produktů. Nutno je vnímat i vlastní genetické dispozice pleti, které se rovněž nijak významně ovlivnit nedají. Nicméně, správná péče o pleť a pokožku může určitě mnoho věcí zlepšit. Působí i jako prevence vůči předčasnému stárnutí, problémům s pokožkou jako je ucpávání pórů, zanícení, zarudnutí a vzniku různých alergií.

Vše co pleti lahodí

Co pleti nejvíc lahodí? Pokud mluvíme o detoxikaci, odlehčení pleti od toxinů a chemických látek, pak je to rozhodně přírodní kosmetika a přírodní produkty. Vynechat bychom měli parabeny, silikony, sulfáty, ropné deriváty a konzervační látky. Pokud se trochu víc zabýváte složením kosmetiky, pak víte, že sehnat všechno v jednom je menší "oříšek". Dobrým řešením je kosmetiku občas prostřídávat, něco si dopřát bez parabenů, něco bez konzervantů anebo na pár dní veškerou kosmetiku vysadit a používat jen kokosový olej, pokud bychom měli pocit suchosti.

Co je pro detox nejdůležitější? Vitamíny!

Pokud chcete svému tělu dopřát, sahejte po vitamínech! Pleť je součást těla, takže i v případě kosmetiky jsou nápomocny přípravky s jejich obsahem. Důležitý je zejména vitamín C, který napomáhá odbourávání škodlivin. Minulý měsíc jsem si vybrala v e-shopu elnino.cz několik produktů k vyzkoušení, ze kterých můžu tyto 3 vřele doporučit:

Revox sérum - Má lehkou, rychle vstřebatelnou a nemastnou texturu, po použití jsem měla pocit příjemně vypnuté pleti. Hlavními plusy, kromě vysokého obsahu vitamínu C, je zejména absence parabenů, parafínu a minerálních olejů. K detoxikaci a revitalizaci pleti tedy výborná věc. Další pozitivum je skvělá cena a široký sortiment. Sér značky Revox existuje velmi široká řada, takže určitě vyzkouším ještě něco dalšího.

Nuxe maska -  Opět produkt s příjemnou a lehkou texturou, baví mne černá barva. Hlavní detoxikační složkou je botanické  uhlí. Primární plus vidím zejména ve složení, které je z 96% přírodního původu. Po použití jsem měla pocit příjemně svěží a čisté pleti, která však nezůstala vysušená nebo s pocitem pnutí. Produktům Nuxe všeobecně velmi věřím a patří k mým oblíbeným.

Alcina kůra - Kdybych měla vybrat jednu jedinou věc, která rozhodně stojí za vyzkoušení, pak je to 10 denní kůra Alcina. V balení je 10 ampulí se sérem, kdy na jeden den připadá vitamínové, na druhý hyaluronové. Alcina je lékarenskou kosmetikou, pro mne byla tato séra prvním vyzkoušeným produktem od zmíněné značky, ale určitě příště sáhnu po něčem dalším. Jedna ampule krásně vystačí na obličej, krk i dekolt a po deseti dnech je na pleti viditelný výsledek. Pleť na mě působila živějším,  sjednocenějším, a "zdravějším" dojmem. Jak Alcina tak Revox séra, v mém případě potřebují ještě nanesení lehčího krému nebo hydratačního make-upu, ale je dobré dát pozor s čím a jak kombinujete. Důvodem je právě vysoký obsah vitamínu C a dalších aktivních složek, se kterými by se to nemělo přehánět. Séra obou značek rověž není vhodné kombinovat nebo používat současně.

Tak. A to je pro dnešek vše. :) Doufám, že vám článek pomohl a budu velmi ráda, pokud mi napíšete vaše vlastní zkušenosti s těmito produkty. Znáte? Zkoušeli jste? Jak vám vyhovovaly?

Nezapomeňte se rovněž přihlásit k odběru článků emailem, ať vám neuteče příští dávka tipů a inspirace.
Krásný den! Jana

Jak poznat kvalitní přírodní kosmetiku a nenechat se napálit

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *