Tipy, Všechny články

Jarní detox se nemusí týkat jen zažívání. Kde všude nám toxicita škodí a jak se pročistit

Jarní detox se nemusí týkat jen zažívání. Kde všude nám toxicita škodí a jak se pročistit

V dnešním článku se dozvíte několik důvodů, proč vyzkoušet jarní detox, proč se detoxikace netýká jen toho, co jíme a v jakých oblastech života je možné detoxikovat. 

Sebelaskavý jarní detox 

Je jaro. Jaro! Tohle období patří k mým nejmilejším v roce. Miluju, jak se půda a stromy probouzí do zelena a obsypávají se květy. Letošní jaro je pro mne trochu náročnější. Restrikce, omezení, řada změn, a ještě širší řada věcí neustále se měnících. Jsem hodně unavená a co pozoruji kolem sebe, spousta lidí to má úplně stejně. Aktuálně se zabývám především péčí o sebe a odpočinkem, takže přistoupit k tomu komplexněji, třeba formou jarního detoxu, se přímo nabízí. 

Ne, nebudu vás nutit hladovět, ani přesvědčovat o tom, že máte žít jen o citronové vodě a zeleninových šťávách, aby to k něčemu bylo. Pokud vás zajímá možnost, jak se zbavit toxinů, obnovit vlastní energii a „nakopnout“ imunitní systém, jako první bych začala zamyšlením. Kde všude ve vlastním životě vnímáte toxicitu a její negativní dopad? 

Komplexní (nejen) jarní očista může zlepšit: 

 • zažívání; 
 • imunitu; 
 • pocit vyčerpání; 
 • smutek a frustraci; 
 • prožívání štěstí. 

Jistě. Tohle všechno se přeci nemůže týkat pouze toho, co jíme. Odlehčit je nutné nejen zažívání. 

Pokud jste vyčerpaní, zkuste odlehčit 

Jarnímu detoxu se připisuje především účinek znovunabytí energie a „lehčího“ životního pocitu. Jarní detox tak, jak jej známe, se týká především očisty organismu od škodlivých látek, které jej zatěžují. Samozřejmě, rozhodně pomůže vynechat na chvíli průmyslově zpracované, konzervované potraviny a polotovary, jíst především ovoce, zeleninu, vynechat cukr, kávu a podobně. Pokud ale chceme dosáhnout skutečně viditelného (a citelného) efektu, je nutné zaměřit se na detoxikaci mnohem komplexněji než jen z potravinového úhlu. Odlehčit je potřeba nejen zažívání, játrům a ledvinám, ale především hlavě a duši.  Jak? Na to bych se ráda podívala nejen v tom dnešním, ale i několika následujících článcích. Nezapomeňte se proto přihlásit k jejich odběru emailem, ať se dozvíte i ostatní, včetně toho, jak se v jarním detoxu daří mně.  Plánuji se do všeho pozvolna pustit. O všem vás budu samozřejmě informovat i na svém facebooku a instagramu, ale na blogu můžeme společně sdílet mnohem širší informace. 

Jak začít s detoxem 

Klíčem každého úspěchu, jsou malé a zvladatelné krůčky, nastavené našim schopnostem na míru. I tímto procesem bych vás moc ráda zkusila provést, paralelně jak jím budu procházet já. Kde začít a kudy to celé směrovat? Osobně bych celý proces, nastavený od nejjednodušších věcí k složitějším, viděla asi následovně: 

 • zvážit potravinové doplňky, s benefitem zaměřeným na váš aktuální problém; 
 • přidat jedno až třídenní potravinový detox; 
 • pročistit internetové prostředí, ve kterém se pohybujete a které na vás má vliv; 
 • lépe nastavit vlastní hranice vůči ostatním, s ohledem na své možnosti; 
 • zbavit se toxických myšlenek; 
 • zbavit se toxických vztahů. 

Nelekejte se! Seznam je to možná děsivý a jeho realizace se nám může zdát příliš náročná. Jak jsem ale již řekla, začneme zlehka a budeme dbát na to, aby každý, následující krok byl reálný našim možnostem. Čím můžeme začít už dnes? 

Vhodné doplňky stravy 

Koupit kapsli a každý den ji spolknout není sice samospásné řešení, ale jistě může mít svůj zásadní význam. Rozhodně je to ten nejjednodušší krok, kterým se dá začít. Téměř do čtyřiceti let jsem doplňky stravy vůbec neřešila, nicméně čím víc se člověk zaobírá složením potravin, zdravím a také čím víc různých zdravotních epizod má za sebou, tím více bere zmíněné produkty na milost. Mně osobně vyhovuje chlorella v tabletách nebo medicinální houby, pokud mluvíme o detoxu, zlepšení imunity, cholesterolu a snaze odlehčit některým životním orgánům. Je potřeba zvažovat koupi těchto produktů na základě toho, čeho se vám aktuálně nedostává a určitě doporučuji poradit se s lékařem nebo v lékárně.  To může být zároveň náš první, společný úkol do příštího týdne. To by šlo, ne? 

Úkol na příští týden 

Pokud jste odhodlaní něco pro sebe udělat a využít šanci jít do toho společně, dejme si úkol během příštího týdne investovat do vhodných doplňků stravy, na úvod. Zvažte svoje zdravotní i finanční možnosti, poraďte se s odborníkem, radit si a diskutovat můžeme i zde na blogu (nebo na síti) v komentářích. Zaměřte se na pročištění organismu a zlepšení imunity. Nezapomeňte, že náš život je z valné části jen a jen v našich vlastních rukou. Za týden si můžeme dát vědět, pro jaké doplňky jste se rozhodli a pustíme se také do dalšího kroku komplexního detoxu. 

Jarní detox! Jdete do toho? 

Pak budu moc ráda, když mi dáte vědět v komentářích.

jarní detox jsem žena

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

2 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *