Inspirativní, Tipy, Ze života

Jak vám jeden obyčejný diář může změnit život

Jak vám jeden obyčejný diář může změnit život

Jak vám jeden obyčejný diář může změnit život

Dneska jsem vám chtěla napsat něco o tom, jak vlastně vznikl můj Empatický diář. Věříte tomu, že vám obyčejný diář může změnit život? Já jo! :) Respektive, já si ho na míru navrhla s úmyslem, aby se tak mohlo stát.  Pravda, asi trochu silná ambice. Na druhou stranu, když přesně víte s čím máte v životě dlouhodobý problém, co se vám nedaří nebo na co byste se měli více soustředit, a podaří se vám vymyslet si pomůcku, která zmákne  všechny mouchy jednou ranou, pak je opravdová změna života skutečně reálná. Zkusíte to se mnou?

Nesnáším diáře!

Vždycky mě fascinovali lidé, kteří si precizně vedou diář, lepí si do něj všemožné všelijakosti a jejich písmo už samo o sobě připomíná kaligrafické umění. Nezvládám. :)) Zkoušela jsem to snad tisíckrát s tisícem diářů, ale drápu jak hladová kočka, což i ten nejhezčí diář okamžitě vizuálně degraduje na úroveň dětského slabikáře (psného dyslektikem). V některém mi zbytečně spousta kolonek přebývala, v jiném jsem zas měla klaustrofobický pocit stísněnosti. Přílišná "načančanost" a ilustrace v diáři ve mně vzbuzuje pocit viny, že jeho listy vlastně kazím. :)) Některé motivační diáře se mě snažily motivovat i k věcem, které jsem absolutně dělat nechtěla a neplánovala, a tak dále a tak dál... Až jsem se prostě rozhodla, že si vyrobím diář vlastní. Protože vést si diář mě pořád fascinuje.

No a třeba nadchne i tebe! Čím?

Můžeš zapomínat

Empatický diář můžeš zapomínat, vynechávat dny, zase se k němu vracet a přesto využít všechna jeho papírová místečka. Je totiž nedatovaný. Když ti vypadne týden, den nebo klidně celý měsíc, nemusíš přeskakovat celé kolonky a listy, ale prostě je jen nadepíšeš aktuálním datumem.

Můžeš milovat papírky

Papírky, lístečky a všechno na nich napsané mají jeden šikovný talent. - Mizet, aniž jste si stihli všechno někam přepsat. Pokud je však přesto milujete, určitě vás potěší informace, že empatický diář je v podstatě už hotový, nachystaný soubor papírků v pevných deskách a pohromadě. Každý list má ve vrchní části vyhrazený prostor na čmárání, myšlenky, malůvky a všechno, co produkujete tužkou na poradě v práci. :)) Stejně tak tam můžete naškrábat rychlou připomínku, třeba co jste zapomněli koupit nebo jaký song si potřebujete poslechnout ještě jednou.

Dotahuje s tebou resty

Když se cítím zahlcená, potřebuju všechno nejprve hodit na papír. Seznam úkolů a restů. Na ten se pak dívám znovu a postupně jednotlivým věcem určuji prioritu, proškrtávám hotové úkoly, nebo je dál rozepisuji ke konkrétním datům. I na to Empatický diář myslí. Každý měsíc má svou vlastní stránku určenou jen pro různé úkoly a resty. Můžete se k ní vracet, připisovat, odškrtávat a dotahovat úkoly do konce.

Je cílevědomý a dává prostor snít

Kde není cílů, nemůže být jejich dosažení. Všechno o čem sníte, co byste si přáli a co si ve finále určíte jako cíl, můžete rovněž psát do diáře. Na jeho začátku je celý list, věnovaný hlavním cílům pro nadcházející rok. Každý měsíc pak začíná dalším listem cílů, abyste si mohli své sny "rozdrobit" do menších, praktických a zvladatelných úkolů. Jejich části pak můžete plnit v jednotlivých dnech v týdnu.

Je empatický a pomáhá uvědomit si sebe sama

Další, pravidelnou stránkou je tzv. stránka empatie. Každý měsíc dává prostor se vypsat, zaznamenat si všechno, co vás trápí a následně pomáhá se zamyslet, jestli (a jak) se všechno dá řešit. Uvědomovat si své emoce a dávat jim prostor je důležité, i kdyby to byl "jen" prostor je ventilovat.

Je relaxační

Určen ke kreslení, čmárání a psaní bez omezení. Papír byl speciálně zvolen takový, aby se na měm vyřádily i pastelky. Desky jsou bez lamina a v takovém provedení, aby častým ohmatáváním získaly vaši autentickou patinu. Dalším prostorem je pravidelná, antistresová aktivita, u které si odpočinete, zrelaxujete mysl a naučíte se plánovat pro sebe i odměny. Odpočinek a pozitivní motivace je základ! :)

Je chytrý

Najdete v něm spoustu chytrých, motivačních citátů, které myslí na vás i na druhé, na život takový, jaký je. Předává praktické životní moudrosti.

Jeho listy jsou čisté, vzdušné a prostorné

Tím hlavním tvůrcem obsahu jsi jen ty sama.

Sednul by i vám?

Pokud jste se v něm našli, bude mi obrovskou ctí. Ještě stále mám pár kusů z prvního vydání. Doporučuji nenechávat na poslední chvíli, pokud chcete najít pod stromečkem. ;) Zakoupit (nebo nahlédnout do vnitřních listů) lze na eshopu www.maleradosti.eu

Já už se pomalu těším na psaní. Pokud se budete chtít pochlubit diářem, svými zápisky nebo obrázky z něj, moc ráda se podívám, pokud postnete na síti s heshtegy #empatickydiar nebo #maleradosti.

empatický diář 2021 jsem žena

 

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *