Móda a styl, Tipy

Jak vybrat nejlepší společenské šaty podle typu postavy

Jak vybrat nejlepší společenské šaty podle typu postavy

Jak vybrat nejlepší společenské šaty podle typu postavy

Plesová sezńa je tu, tak věřím, že uvítáte nějaké ty tipy na večerní a společenské šaty! Vybírat bdueme způsobem nejpraktičtějším, čímž je typ postavy. Budu moc ráda, pokud mi na konci článku zanecháte komentář, jak se vám líbil můj výběr, případně jakým způsobem si vybíráte společenské šaty vy.

Drobná ramena a široké boky

Pokud jste drobné v ramenou a širší v bocích, určitě vám sednou elegantní společenské šaty s mírně lodičkovým výstřihem do "V". Zatímco klasická ramínka (ať už širší, nebo špagetová) opticky protahují postavu směrem dolů, lodičkový výstřih a rukávky posunuté blíže směrem na ramena a paže, opticky rozšíří část dekoltu a ramen. Stejně skvělou službu udělá v případě, že chcete zdůraznit poprsí.  Způsob řasení zvolený na těchto šatech dodává dekoltu i na objemu. Pozornost okolí tak přirozeně spočívá na horní části vašeho trupu. 

jak vybrat společenské šaty

Hubený, rovný typ postavy

Velmi štíhlé dámy s rovnějším typem postavy se budou cítit skvěle v jemných, minimalistických šatech s krajkou. Satén a jiné lesklé, splývavé druhy materiálů mají schopnost opticky přidávat postavě plnost. 

Stejně tak sáhněte po podobném typu šatů v případě, že máte sportovní postavu samý sval. Krajka i lesklý materiál vyzvednou vaši jemnost a ženskost. 

jak vybrat společenské šaty podle typu postavy

Rovnoměrně plnější typ postavy

Plnějším typům postav sluší hlubší výstřihy do "V" a zdůrazněný pas. Volte šaty s vertikálním řasením, (nebo vzorem materiálu) který opticky protáhne postavu.  Ze střihů vám bude lichotit empírový, stejně jako šaty ve stylu řeckých bohyní. V případě, že máte velmi plný dekolt, pozor na hloubku výstřihu, abyste nevypadaly vulgárně.  Pokud máte plnější typ postavy a váš objem je primárně v horní části trupu, vyhněte se řasení šátů v této oblasti a volte bohatou spodní část.

jak vybrat společenské šaty podle typu postavy jsem žena

Korpulentní dáma

Dámy s kily navíc budou vypadat fantasticky v šatech s větším výstřihem a rafinovaným zdobením dekoltu, který opticky vymodeluje poprsí a zároveň jej vkusně a zlehka kryje. Projmutí střihu tímto způsobem je rovněž ideální,  pokud máte kulatější bříško a plné boky. Při celkově plné postavě jsou velmi slušivé i volné, tříčtvrteční rukávy, které stejně dobře fungují pokud je horní část vaší postavy plnější a výraznější, než spodní.

Fotky jsou ilustrační. Fotocredit freepic.com

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *