Inspirativní, Všechny články, Ze života

Inspirativní: Jak žít barevnější a pestrý život i v karanténě

Inspirativní: Jak žít barevnější a pestrý život i v karanténě

Inspirativní: Jak žít barevnější a pestrý život i v karanténě

Viry a pocity

Stát zpřísňuje bezpečnostní opatření. Společenský styk se minimalizuje na nutné minimum. Zavírají a střeží se hranice. Současný stav, který prožíváme v souvislosti s pandemií viru COVID-19 je přinejmenším něco velmi výjimečného a neznámého, co bude mít pro mnohé nejen zdravotní, ale i ekonomické důsledky. Řada z lidí je dobrovolně v karanténě, což přináší značná omezení. Co tak sleduji kolem sebe, nervozita stoupá a u některých lidí se už nedá mluvit o nervozitě, ale spíš o panickém strachu. Neděje se sice apokalypsa, stále nejde o žádnou nemoc která přímo a vždy ohrožuje na životě, ale jedno s druhým (společně s nepřetržitým tokem stále se měnících informací) hromadně pracuje na našich pocitech.

Dýchej, myj a ventiluj

Je nutno zmínit, že rozporuplné pocity spojené se situací jsou velmi přirozené, normální, není nutné se ně stydět, ale není třeba ani hrát si na hrdiny. Co naopak v tuto chvíli potřebné je, je co možná nejvíce respektovat nařízení vlády, i dobrovolně se co nejméně shlukovat ve větším počtu lidí, dodržovat hygienu a zpracovat negativní emoce k tomu, aby nás ve výsledku něčím obohatily. Protože emoce se nemají co? Potlačovat. :) Ale? :) Rozumně a řízeně ventilovat! :))

No, jelikož na podobná témata už toho jistě byla napsána hromada, a jelikož jsem se k samotnému tématu i já samotná párkrát vyjádřila na sociálních sítích, ráda bych tento článek zacílila úplně jiným směrem. Ráda bych se pokusila (alespoň v naší čtenářské komunitě) společně semknout a zaměřit pozornost jinam. To neznamená ostatní věci přezírat, ale prostě soustředit svou koncentraci na pozitivní věci a aktivní, drobné skutky a myšlenky, namísto pasivního strachu z budoucnosti. Jdete do toho? :)

Každý den, nejen v karanténě

Každý den minimálně po celý příští týden, na svém facebooku i instagramu zveřejním jeden tip pro barevnější život, kterej může zlepšit už náš dnešek a zítřek. A to ať už jsme či nejsme v karanténě! Pojďme šířit pozitivní vlny! :) Začneme už dnes večer jedním tipem.

Barevnější život

Myslím si, že jedna z hlavních věcí, kterou si na současné společenské situaci můžeme uvědomit, je, že barevnější život se neodvíjí jen od rychlosti konzumního a spotřebitelského života. Tady vidím možnost zpomalit.  Barevný, pestrý a dobrodružný život nezávisí jen na počtu procestovaných destinací, navštívených restaurací, uspořádaných akcí, párty a tak dál. Ten skutečně barevný a pestrý život začíná uvnitř naší osobnosti. Jak se na věci dokážeme dívat. V čem všem (a z čeho všeho) dokážeme udělat příležitost. Jak moc dokážeme vytvořit  dobrodružství i z drobných, obyčejných věcí, a to klidně i v domácí karanténě.

Člověk má tak zajímavý, pestrý a barevný život, jak zajímavá a barevná je jeho osobnost.

Nemusíme záviset na vnějších faktorech. Nemusíme se soustředit na konzumaci ještě většího počtu zážitků, které nám nabízí (prodává) někdo druhý. Můžeme se sami vyhlásit za barevnost a začít tvořit. :)

A přesně v tom bych vás moc ráda v příštích dnech inspirovala. Těšíte se? :)

Máte vlastní tip, který byste rádi předali ostatním? Pošlete mi ho do zprávy na sociálních sítích, v komentáři na blogu, na síti nebo emailem. :)

Mnoho sil a dobré nálady, J. 💋

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *