Partneři a spolupráce, Tipy, Všechny články

Pečujete o své vlasy? Nezapomínejte ani na pokožku hlavy

Pečujete o své vlasy? Nezapomínejte ani na pokožku hlavy

Pečujete o své vlasy? Nezapomínejte ani na pokožku hlavy

Jako ženy pečujeme na svém těle o řadu věcí. Pleť, tělo, vlasy, nehty… Věděly jste ale, že i pokožka hlavy si zaslouží řádnou péči? Proč a jakým způsobem se dozvíte v dnešním článku na blogu.

Od kořínků po dermis

Stárnutí se týká nejen naší pleti, ale lidského organismu celkově a týká se i vlasové pokožky. Stejně, jako dopřáváme hydrataci různým částem našeho těla, je důležité nezapomínat ani na zmiňovanou pokožku hlavy. S přibývajícím věkem ubývá schopnost přirozené hydratace a má tendenci být sušší. Suchá pokožka hlavy bývá být úvodem do horších, kožních problémů, proto je dobré o sebe pečovat od konečků vlasů až po dermis – hlubší vrstvy pokožky.

Potíže suché pokožky

Prvním příznakem zhoršeného stavu pokožky, ke kterému může docházet stárnutím (změnami teplot a ročního období, stresem, užíváním některých léků a podobně) je suchost a svědivost. K tomu často vede i špatná volba šampónu a vlasové péče. Z podobných důvodů může pokožka ztrácet přirozenou vlhkost, což následně ohrožuje její ochrannou vrstvu, a působit náchylnost k mikrozánětům a dalšímu podráždění. První varovné příznaky? Pocit napjatosti, svědění a následně zarudnutí.

Proč nezanedbávat péči o pokožku hlavy

Všechno, co chcete dopřát svým vlasům, vychází samozřejmě primárně z pokožky, která je dále vyživuje. Pokud vás trápí lámavost vlasů, lupy, třepení konečků nebo dokonce vypadávání vlasů ve větším množství, možná jste zanedbali základ. Zkuste se zaměřit více na pokožku a podle toho vybrat i vlasovou péči.

Jaký produkt zvolit?

Na trhu je dostupná vlasová kosmetika a řada různých přípravků od různých značek. Mezi ty nejznámější patří například Alpecin, La Roche-Posay a další, které spadají do lékárenské kosmetiky. Vybrat si můžete od přípravků, které hydratují, až po ty, které se věnují závažnějším kožním problémům, pomáhají v boji proti lupénce a seboroické dermatitidě. Z těchto určitě stojí za vyzkoušení například značka CutisHelp.

Pomohl vám článek, nebo máte vlastní, vyzkoušený tip na kosmetiku, která pomáhá? Budu ráda, pokud se o něj podělíte v komentářích.

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *