Inspirativní, Ze života

Proč ženy sekýrují a muži protáčí oči v sloup

Proč ženy sekýrují a muži protáčí oči v sloup

Proč ženy sekýrují a muži protáčí oči v sloup

Mám takovou teorii, vypozorovanou na sobě i na blízkém a vzdáleném okolí. Proč ženy sekýrují a muži protáčí oči v sloup. :)) Ruku na srdce, ženský prostě maj svý tendence a mouchy. Samozřejmě, mají je i muži, jen je má každé pohlaví trochu jinde. A z těchto rozdílů právě vzniká zmíněný model.

A zase ta Božena

Mluvila jsem včera s Boženou. Dala si den pro sebe, (rozuměj, vyhnala kluky ven, aby měla klid na uklízení) a když se jí vrátil Pepan s dítětem domů, oba šťastní, veselí, promrzlí a s červenýma tvářema, sjela je pohledem a hned se do nich pustila:

"Tos byl takhle venku? Jen v tý tenký bundě?"  Slíznul to malej.
"Proč jsi mu nedal tu zimní, seš normální??"  Slíznul to velkej.
"Kde jste se prosimvás tak zmáchali?"  Slízli to oba.
"A šupem do vany, ať nenastydneš!"  Božena končí svou diktaturu u malýho.

Kluci maj sice ještě pořád šťastně červený tvářičky, ale úsměv už jim zamrzá stejně, jako před chvíli kusy sněhu na botách. No nic, "tak běž do tý vany", přidá se Pepan a jde si pustit televizi. Nic vám to neříká? Fakt ne?? :))

Já bych řekla, že ve větší či menší míře tohle zná úplně každá z nás. Opět jsou samozřejmě výjimky, které potvrzují pravidlo, nebo u kterých to funguje naopak, ale plus mínus to prostě sedí.

Proč ženy sekýrují - na omluvu Boženy

Pokud by snad pánové měli chuť začít lamentovat, "nojo, ženský", ráda bych přidala pár řádků na omluvu. Na omluvu Boženy, jejíž chování má nějakej reálnej základ. Tak za prvé, malej Pepík bejvá často nemocnej. Pokud už je nemocnej, Božena si musí brát ošetřovačku, díky čemuž je pak míň peněz na domácnost. O peníze samozřejmě ani tak nejde, ale sedět pak u dítěte s horečkama, nespat, utírat nudli, dávat zábaly a trpět spolu s ním, to je věc, o kterou přeci žádný rodič dobrovolně nestojí, už kvůli tomu dítěti.

Ženský se prostě dívaj dopředu. Dopředu a na důsledky, kterým se snaží předcházet. A tady je, milí moji, zakopanej pes.


Stigma zodpovědných

Nazvěme si to stigma zodpovědných. Těch, co jim prostě záleží na tom, aby bylo všechno v pořádku, nikdo netrpěl, nebyl nemocný, aby nedocházelo ke zbytečným problémům, kterým se dá jednoduše předcházet. Stigma zodpovědných se často projevuje jako sekýrování. Člověk nejdříve prosí, pak přemlouvá a pak už prostě jen nadává. Nutno říci, že kdyby Pepan uvažoval aspoň trochu podobně, nebylo by žádného sekýrování třeba. Jenže tohle jsou zase typičtí muži.

 

Muž je osobnost činu. Žena je osobnost myšlenky.

 

Na omluvu Pepanovu

Teď zase na omluvu mužů. Jak víme, muž je osobností činu, lovu a dobývání. Tomu je logicky bližší, moc o důsledcích nehloubat, protože kdyby filozofoval o alternativách, nejspíš by toho v reálu moc neulovil. Každej mamut by měl dostatek času zdrhnout.

Muž má v sobě talent pro rychlou akci, rychlou změnu rozhodnutí, soustředěnost na cíl a cestu vpřed, protože tak to vždycky potřeboval jako lovec a dobyvatel. Žena má naproti tomu obdarování vidět důsledky, váhat a přemýšlet, protože ona pak jako pečovatelka nese důsledky a dává dohromady všecko, co zbylo po lovu a boji. Obojí má svou logiku.

Tak se nám chlapi často jeví jako malé děti. Nezodpovědní, přímí, v některých věcech velmi jednodušší ve smyslu vidění světa nebo rozhodování. To nás samozřejmě deptá a rádi bychom jim vysvětlili, (takže vtloukli do hlavy :)) že všechno by bylo snazší, kdyby uvažovali jako ženy.

Člověk je muž a žena dohromady

Jenže z chlapa ženskou neuděláš. Respektive, to přece ani nechceš! :) Člověk je prostě z nějakého důvodu komplexní bytostí pouze jako muž a žena dohromady. Dvě různé části jednoho lidství, ve kterém nemá smysl snažit se jednu půlku převáhnout do té druhé. Obě poloviny už jsou v rovnováze, tak, jak jsou. 

Co naproti tomu ale smysl má, je uvědomit si, které půlce jsem blíž a které je blíž můj partner. Pochopit, že každý vycházíme z nějakého přesvědčení, nebo z opodstatněné genetické výbavy. Mluvit a vysvětlit si, proč se chováme jak se chováme, co nás k tomu vede. Většinou za ničím není zlý úmysl.

No a závěrem?

Muži, milujte své ženy a snažte se pochopit, že mají na srdci blaho celého světa. Dostane se vám pak méně sekýrování. ;) A ženy, milujte a respektujte své muže s vědomím, že jsou jací jsou. Zkuste si s nimi občas užív více bezprostřednosti a bezstarostnosti, bez neustálého přemýšlení o důsledcích. Často je totiž více myšlenek a strachů, než těch reálných, negativních důsledků.


By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *