Partneři a spolupráce, Tipy, Všechny články

3 důvody proč slavit svátek lásky, nejen na Valentýna

3 důvody proč slavit svátek lásky, nejen na Valentýna

3 důvody proč slavit svátek lásky, nejen na Valentýna

Co jsem nikdy moc nepochopila, jsou chlapi, kteří zarytě opakují, že žádnej americkej svátek lásky (oops, pardón, svátek komerce) slavit nebudou. No jo, Valentýn! :) V Čechách pořád ještě budí vášně a s jeho oslavami je to (řekla bych) tak půl napůl.

Jednou jsem v televizi viděla jakejsi rozhovor s Ivanem Vyskočilem (kterej mi je btw příšerně nesympatickej). Po jeho boku stála mladičká partnerka a s křečovitým úsměvem přikyvovala na jeho proslov, že Valentýn je absolutní blbost kterou rozhodně slavit nebude, v jehož závěru přidal pár ovací na první Máj. Hele nic proti nikomu a ničemu, ale tý holky mi bylo líto.

jsem žena blog - svátek lásky

Která ženská odmítne projev lásky, náklonnosti nebo alespoň drobnou, milou pozornost? Možná takové jsou, já nevim... Ale já k nim rozhodně nepatřim. A teď fakt čert vem Valentýna nebo kdo a proč si vymyslel jeho oslavu. Nechci nijak adorovat masovou komerční "nadspotřebu", ale snad všichni máme zdravej rozum, abychom se jí vyhnuli. Není vina Valentýna (ani Vánoc),  pokud se kdo chová jako hladovej šílenec. A na obranu všech malých i velkých, smysluplných i těch méně, svátků... Ukažte mi všední den, ve kterém dostanete jen tak z lásky kytku a bonboniéru.

Všední den, kdy lítáte mezi prací, dětmi, lékaři, jste rádi, že se doma všichni potkáte a bacíte s sebou do postele. Jasně, bylo by úžasný, kdybychom uměli každej tejden (co tejden, každej den!!) ukazovat druhým, jak moc je milujeme, dokázali si na ně udělat čas, darovat drobnost, čokoládu nebo koupit kytku a vypít si dvě sklenky s hlubokým pohledem z očí do očí. Ale kdo to dělá?? Ne, to není správná otázka. Je to vůbec reálný?? 

Nehloubejte nad tím. Není. :)) Takže proto je můj názor takovej, že oslav není nikdy dost, důvod se vždycky najde a když už nám to má usnadnit nějakej psanej (pseudo)svátek, proč si to neužít se vším všudy? :) Z fleku bych našla dalších X důvodů, proč si oslavit jak Valentýna tak 1. Máj.

Svátek není každej den

Všední dny známe všichni skvěle. Proti těm všedním dnům bude víkendů (a svátků) vždycky málo. Proto hodlám využít každou příležitost k oslavám.  :) Však to nemusí být pompézní zámeckej bál, ne?

Projevů lásky není nikdy dost

Pokud dokážete denně věnovat alespoň malé, milující gesto, pak jste na tom velmi dobře. Někdy to chce ale i špetku "přitlačit". Společný večer s láhví sektu, víkend na chatě, čokoláda ve tvaru srdíčka... To všechno jsou malé i větší nutnosti, které oživují vztah a pěstují vzájemnou náklonnost. Život je plný starostí a my máme tendence zapomínat na to důležité. Pokud nám to tedy může jakejkoliv svátek připomenout, já to vítám. Vy ne?

Dárkem ženu neurazíš

Naopak, taková dobře zvolená pozornost umí dělat zázraky. Vlastně je to právě ta pozornost a nepozornost, která  ve výsledku určuje, jak moc se cítíme milováni. Nepozornost, když přijde někdo domů v zablácených botách a klidně podupe čerstvě vytřenou podlahu. Nebo naopak pozornost, když se nejdříve zuje a pochválí naleštěné parkety. No a dobrá volba je vždycky třeba ta kytka nebo čokoláda. :)

TIP

Až budete chtít někomu udělat radost, můj tip je Fleurop.cz, který propojuje floristy a doručovací službu. Zvlášť v době různých omezení a karantén, je praktické, že za vás někdo doručí kytici až k rukám milované osoby. A pozor, to nejen v Čechách, ale i do zahraničí! :)

Závěrem

Mám jako vždycky dotazy na vás. :) Co si myslíte o komerčních svátcích? Slavíte Valentýna, první Máj nebo všecko? Myslíte si, že je v běžném životě dost prostoru pro malé radosti?

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *