Menu Zavřeno

Recenze: Přírodní dekorativka Caudalie

V letošním roce jsem si dala několik cílů. Kromě pokusů o zdravější způsob života, jsem se rozhodla zkoušet i zdravější způsoby líčení, mytí a dalších podobných úkonů, které zabezpečuje přírodní kosmetika. A tak mám dnes pro vás článek Recenze: Přírodní dekorativka Caudalie. Jak mi (ne)vyhovuje?

Caudalie, za přírodu a líčení bez chemie

Caudalie je značka francouzské kosmetiky, která se snaží vynechat chemii ze svých procesů výroby. Klíčová složka této kosmetiky je olej ze semen hroznového vína, který se řadí mezi silné antioxidanty, díky vysokému obsahu polyfenolů. Caudalie se pyšní vyhlášením, že její produkty nikdy neobsahují:

  • Parabeny
  • Phenoxyethanol
  • Mineralní oleje (petroleum, paraffin…)
  • Sodium laureth sulfate
  • Phthalates
  • Látky živočišného původu

Tím se stávají kosmetikou, která se dá označit za vysoce přírodní, štrnou k přírodě i zvířatům, a samozřejmě i k naší pleti. Vyzkoušela jsem dva produkty. Dnes začnu recenzí minerálního pudru.

Minerální pudr Caudalie

Krásné balení, ať už mluvím o papírové krabičce, nebo samotném plastovém obalu, ve kterém je pudr zalisovaný. Když říkám plastovém – to je snad jediná mini vada kosmetiky, která sice nabízí přírodní produkt, nicméně v obalu, který není příliš šetrný k životnímu prostředí. Praktické se mi zdá i to, že je v obalu umístěné zrcátko.

Pudr samotný je tmavší, bohužel ho neseženete ve světlejších odstínech, takže je potřeba s ním zacházet opatrně. Bledulím (jako jsem já) bych jej doporučila spíše jako tvářenku a konturovací prvek make-upu. Zbytek obličeje většinou jen lehce přejedu pudrovacím štětcem s tím, co na něm zbylo.

Pocitově super. Pudr má v sobě jemné, třpytivé částečky, které odráží světlo. Na pleti je příjemný, čož určitě posiluje vědomí, že jde o přírodní produkt. :) Tak. A kdybych měla shrnout:

Plusy

+ Přírodní složení
+ Pěkný obal
+ Zrcátko v obalu
+ Super na konturování nebo jako tvářenka
+ Příjemná textura ivýsledek použtí

Mínusy

– Plastový obal
– Nižší stupeň krytí
– Pouze jeden, tmavší odstín pudru

Shrnutí

Pudr určitě nadchne ty, kteří chtějí svou pleť ušetřit parabenů, ftalátů a dalších „chuťovek“. Ekology zklame obal.  No a ty, co neřeší ani obal, ani přírodu, nejspíš zklame nižší stupeň krytí a žádná volba dalších odstínů.

Já osobně jsem spokojená a určitě jej využiju. Pořídila jsem si i tónovací krém, od stejné značky, o kterém vám napíšu příště.

caudalie
caudalie
caudalie2
caudalie2

caudalie3

Posted in Recenze, Všehochuť

Mohlo by tě zajímat:

2 Comments

  1. Pingback:Recenze: Přírodní, rozjasňující make-up a pudr Korres | Jsem žena

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *