Menu Zavřeno

Recenze: Přírodní, rozjasňující make-up a pudr Korres

Recenze: Přírodní, rozjasňující make-up a pudr Korres

Dnes bych svou recenzi ráda věnovala přírodní kosmetice, tentokrát konkrétně dekorativní. Nevím, jak jste na tom s vlastními experimenty, ale přírodní dekorativka má prostě svá úskalí, absence chemie se prostě projeví v horší pigmentaci, výdrži, nebo konzistence není tak příjemná a tak dále a tak dál. Zatím mám teda fajn zkušenost s tónovacím krémem Caudalie, který je teda super, skvěle hydratuje – i tónuje, ale absolutně nekryje, spíš jen lehce sjednotí barvu pleti. Používám jej buď v létě místo krému a když se nechci líčit, nebo jako podkladovou bázi pod makeup. Konkrétně rozjasňující make-up Korres, který aktuálně používám a jsem z něj nadšená.

O značce

Korres je řecká, přírodní kosmetika, která stojí na základech první, původně bylinné a homeopatické lékarny v Řecku. Složení všech produktů je přírodní, některé produkty i v bio kvalitě – nicméně, není to u všech automatické, takže pokud se v *tom kdo „šťouráte! víc, je třeba mrknout na složení. Co v kosmetice každopádně nenajdete, jsou silikony, parabeny a minerální oleje, což je pro mne zásadní i dostačující, pokud se bavíme o dekorativní kosmetice.

Rozjasňující make-up Korres

Používám ho už nějakou dobu a musím říct, že na přírodní makeup skutečně výborně kryje. Určitě skvěle sjednotí barvu, zakryje nedokonalosti pleti a stále působí velmi přirozeně. Není příliš hutný, což mi hodně vyhovuje, hlavně proto, že čím starší pleť, tím lehčí textura je potřeba. Tento tedy můžu s klidem doporučit i ženám po 40 roku života. Pleť je po použití taková jakoby „semišová“ :)) určitě zůstává matná a příjemná na pohled i dotyk.

Tak samozřejmě, podobně čerstvá mi vydrží tak hodinku dvě, následně už se mi pleť začíná lehce mastit (ale záleží k čemu máte kdo sklony). Co se týká výdrže, tak tento přírodní make-up patří k těm kvalitnějším a odolnějším.

Rozjasňující pudr Korres

I s pudrem jsem velmi spokojená. Sice je ho v obří krabičce skutečně málo :)) (je tam víc místa na houbičku a zrcátko než na pudr samotný) což vzhledem k tomu, že stojí přes pětistovku určitě zmíním. :)) Nicméně  produkt jako takový je fajn.

Je hodně jemňoučký, na pleti jen jemně tónující až transparentní. Možná je to tím, že nanáším štětcem, na na pleti působí jen jako fixační, neviditelný  prvek, kterým doladíte make up. Stačí ho v podstatě málo, ale to ostatně platí o všech pudrech, že není nutno nanášet silnou vrstvu, která pak má zbytečnou tendenci zvýrazňovat vrásky.

Doporučím?

Jo. Určitě všem, kteří chtějí dát přírodě větší prostor ve své kosmetice, ale na druhou stranu chtějí i kvalitní produkt, který splní účel a něco vydrží. DOporučím i těm, kteří preferují přirozený a „nahý“ vzhled pleti, namísto používání hutných přípravků s vysokou krycí schopností.

Ze spousty přírodních produktů online, můžete vybírat např. ZDE

Posted in Všechny články

Mohlo by tě zajímat:

5 Comments

  1. Pavlína

    Naprostý souhlas! Na pleti je make-up krásně přirozený. Používám i jiné produkty této značky, např řasenka taky super… Jen u nas bohužel předražená značka, když je možnost, vozim si z Řecka.

  2. Pingback:Recenze: Kosmetické štětce, řasenka a přírodní odličovač

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *