Tipy, Všechny články, Výlety a cestování, Ze života

Tip na výlet: Žďár nad Sázavou

Tip na výlet: Žďár nad Sázavou

Tip na výlet: Žďár nad Sázavou

Jaro a začátek léta je pro mne výletovou sezónou. :) Teda než se začne oteplovat a já se začnu potit. Pak už své výletování omezuju na zahradní posezení, zahrádky restaurací a samozřejmě koupaliště. :) Nicméně, ještě se to dá a tak vyrážíme po okolí. Tento víkend jsme se rozjeli do Žďáru.

Přes Žďár nad Sázavou jsem frčela na pracovní schůzku a rovnou kolem zámku, tak jsem si řekla, že to by mohlo být další zajímavé místo k návštěvě a tip na výlet. :) A nesekla jsem se. Koho nebaví dlouhé prohlídky zámeckých interiérů a výstav, užije si prohlídku zahrad, kostela a malý výšlap na Zelenou horu, kde je poutní kostel sv. Jana Nepomuckého. Zelená hora se dá obejít i po obvodu a z procházky je nádherný výhled do krajiny. Přímo od kostela z druhé strany je výhled na celý Žďár.

Samozřejmě, pokud naopak rádi prohlížíte interiér, můžete tu navštívit Muzeum nové generace nebo Umění baroka. Pouze tady se platí vstupné, jinak je vše přístupné veřejnosti a zdarma.

Výlet by pro mne nebyl bez kafe :) takže jsem měla radost i ze zámecké kavárny, kterou najdete hned u turistických informací. Máte li děti a jinou zvěř :) u kavárny je pískoviště a kus trávy, kde se všichni vydovádí, než do sebe kopnete espresso :D

Děsně mi chutnala Žďárská točená zmrzka :D kterou jsme si dali v cukrárně hned kousek od parkoviště (pokud parkujete u zámku). Fakt výýýýborná! A zrovna měli moji oblíbenou, smetanovou, vanilkovo - jahodovou kombinaci.

Jako vždycky mám pro vás pár fotek z výletu, tak mrkněte - a případně se nechte zlákat a vyrazte za zážitkem! :)

Tip na výlet Žďár nad Sázavou 1 Tip na výlet Žďár nad Sázavou 2 Tip na výlet Žďár nad Sázavou 3 Tip na výlet Žďár nad Sázavou 4 DSC06608 DSC06624log Tip na výlet Žďár nad Sázavou 5 DSC06637log DSC06650log Tip na výlet Žďár nad Sázavou 6

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

2 comments

  1. Jani, nádherný fotky a super tip na výlet. Zelená hora mě láká už dlouho, tak jste mě nakopla. Díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *