Tipy, Všechny články

Tip: Jak si doma jednoduše vyrobit cukrový peeling

Tip: Jak si doma jednoduše vyrobit cukrový peeling

Tip: Jak si doma jednoduše vyrobit cukrový peeling

Říkejte mi alchymista. :)) Vymyslela jsem si totiž novou zábavičku a tou je výroba domácí kosmetiky. Nic dramatickýho... Samozřejmě, musí to být časově nenáročná věc, ale když jsem zkoumala možnosti, našla jsem spoustu receptů, který fakt nezaberou než pár minut od přípravy po finální produkt a výsledek je fantastickej! Takže dneska první tip tohoto druhu: Jak si doma jednoduše vyrobit cukrový peeling. 

Zkoušet, můžete podle času i náročnosti ingrediencí, různé variace a druhy "scrubů" (nebo-li peelingů), které by měly mít v pravidelné péči o tělo své stálé místo. Samozřejmě, spousta z nich se dá i rovnou zakoupit, ale pokud chcete něco speciálního (ať už vůní, nebo účinkem) a zároveň mít kontrolu nad obsahem, který může být čistě bio, může být zábava si vyrobit vlastní.

Co budete potřebovat

Cukr 6 lžic, slouží jako základ peelingu hrubými částečkami, které odstraňují odumřelé kožní buňky.

Vanilkový cukr, 5 balení, dodá scrubu slastnou vůni.

Bílý jíl, 3 lžíce, hloubkově čistí a detoxikuje pokožku, odmašťuje a absorbuje nečistoty z povrchu kůže.

Mandarinkový, esenciální olej, 15 kapek, osvěžuje mysl, navozuje dobrou náladu, uvolňuje fyzické i psychické napětí.

Saloos pleťový olej granátové jablko, vyživuje, hydratuje a opečovává pokožku, působí preventivně proti stárnutí

Kokosový olej, pečuje o pokožku, zvláčňuje, působí jako pojivo cukrové hmoty

Postup

V misce smíchejte 5 sáčků vanilkového cukru a 6 lžic bílého, nebo hnědého cukru. Přidejte 3 lžíce bílého jílu v prášku a promíchejte. Dál přidejte 3 lžičky kokosového oleje a 2 lžičky pleťového oleje z granátového jablka. (Olej můžete používat i olivový, lze experimentovat se Saloos olejíčky, jen je potřeba dodržet poměr oleje a cukru). Nakonec přidejte 15 kapek mandarinkového, esenciálního oleje. Prodává například Manufaktura. I zda se můžete vyřádit a přidávat třeba eukalyptové, mentolové nebo jiné druhy olejíčků.

S esenciálními olejíčky platí pravidlo opatrnosti. Jsou vysoce koncentrované, stačí opravdu jen pár kapek, pokud se to přežene, mohou vyvolávat alergické reakce (svědění). Doporučuje se úředem vyzkoušet na malém kousku předloktí (naředěné).  Já s mandarinkou problém nemám a to ani na místech s exémem s lehce narušenou pokožkou, Nunyho svědí - takže zkoušet na vlastní nebezpečí! :D

Výsledek

Je skvostnej. Kůže je na dotek heboučká a hladká, scrub úchvatně voní směsí mandarinek a vanilky a vůně dlouho zůstává i na pokožce. Jíl může lehce vysoušet, po koupeli se doporučuju natřít tělovým mlékem.

Použití

Malé množství vmasírováváme do kůže, ideálně žínkou. Pokud je na vás scrub příliš hrubý, nechte na žínce (v dlaních) více rozmočit, cukr se při aplikaci postupně rozpouští. S obličejem opatrně, esenciální olej mu nemusí dělat dobře, stejně jako hrubost peelingu. Kdyžtak jen zlehka, pár tahy a s opět s více rozmočenou směsí.

DSC06954 DSC06970 DSC06979

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

3 comments

  1. To zní zajímavě… Já se včera otřela o fritézu, tak teď žádné experimenty. Leda tak něco na popáleniny? Dokud mám puchýř, tak asi jen sterilní krytí nebo ne? Nešikovný maso musí pryč 😐

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *