Tipy, Všechny články

Tipy: Inspirace na jarní a velikonoční dekorace

Tipy: Inspirace na jarní a velikonoční dekorace

Inspirace na jarní a velikonoční dekorace

Tak mám dozdobeno! :) Dozdobeno, nafoceno a posílám dál, jako různé formy inspirace, na jarní a velikonoční dekorace. Dneska jsem ještě vyrobila mini vázičky z vaječných skořápek, který dopadly taky fantasticky! :) Takže přikládám pár fotek a ke každý menší intro o postupu, kterej byl (jak sama preferuju) úplně mega jednoduchej. No a začnu tím, co je nejčerstvější!

Vázičky z vaječných skořápek

Moc se mi líbil tenhle nápad, který mám (btw spolu s ostatními) z Pinterestu. Tahle sociální síť mě baví čím dál víc, jednak tam je spousta božích inspirací na různé tvoření, pečení, často tam prohlížím dredy a dredí účesy, chytám nápady na kreslení a malování a tak. :)

K výrobě konkrétně: Naklepnete vajíčko jak jste zvyklí, jen ne v půlce ale spíš ve vrchní části. Hodí se raději naklepnout nožem, odloupnout vršek, "vytřást" vajíčko a vázička je hotová. Vaječnou skořápku jsem vypláchla, nechala oschnout, naplnila vodou a už jen na zahradě posbírala pár kvítek. Myslím, že by to vypadalo ještě líp, kdyby se podařilo mít bílá vajíčka v krabičce přírodní, nebo bílé barvy. Dá se samozřejmě natřít barvou - akrylem, nebo temperou, ale na to už jsem byla líná. :)

Osázené zavařovačky

Vypadají taky báječně a hlavně, květinová výzdoba vám takto vydrží mnohem déle, než klasické, řezané kytky. Koupila jsem si cibule narcisek (už s natí), lehce je zasypala hlínou, hrdlo sklenice jsem ozdobila sisálovým provázkem a aby to celé působilo "dekorativněji", ještě jsem ze čtvrtky vystříhla srdíčko a vyrobila nápis JARO. :)  Použila jsem čtvrtlitrovky, do kterých doporučuju dát max. jednu až dvě cibulky, až na úplné dno, nebo zvlit sklenici větší. Narcisy během pár dní vyskočily o dvacet cenťáků a je to celý takový "hodně horizontální" :D takže takový menší postřeh z praxe, se kterým je dobré počítat.

 

Malování kraslic

Barevná vajíčka jsou nutnost. Teď nemluvím o těch jedlých, která preferuji barvit v cibuli, řepě, červeným zelí, kari a podobných, přírodních věcech, ale o kraslicích. A samozřejmě, jelikož kraslice po vzoru tradičním by v mým podání asi dopadly lehce hororově, zvolila jsem opět nenáročnou, jednoduchou techniku, která vykouzlí parádní efekt. :)

Stačí vám k tomu tempery nebo akrylové barvy, štětec a zubní kartáček. :) Malovat můžete vyfouknuté skořápky, podkladová vejce, nebo polystyrénová, která se prodávají skoro všude jako dekorační. Pokud chcete vajíčka barevně sladit, doporučuju používat maximálně 3 barvy, které jen různě kombinujete mezi sebou. Jednu natřete jako základovku, a po zaschnutí do zbylých dvou namáčíte zubní kartáček a "stříkáte" barvu na vajíčka. Zvlášť pokud se do toho pustíte s dětmi, doporučuju opatrnost, kropenatí budete asi všichni a všecko. :))  Ale je to zábavné, jednoduché a výsledek vypadá moc pěkně.

 

Ptačí hnízdečko

Skvělý, dekorační doplněk je přírodní sisál. Dá se přidávat k různým dekoracím jako doplňující prvek, nebo se může použít na výrobu hnízda. Celkem dobře se tvaruje sám o sobě. Buď uděláte palci "jamku" a upravíte tak celý, zakoupený kus do tvaru hnízda, nebo odebíráte kousky, ze kterého utvoříte snopek, který se dá nastavovat a následně stočit do tvaru hnízdečka.

Tak. A to by bylo. :) Co jste letos tvořili (nebo budete tvořit) vy?
Těším se na komentáře a ukázky!

 

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *