Short-posty, Všechny články

Short post: Rozlišuj mezi touhami a potřebami

Short post: Rozlišuj mezi touhami a potřebami
V dnešním článku se dozvíte:
  • jak vypadá můj ideál stáří
  • proč rozlišovat mezi touhami a potřebami
  • drobnou radu pro lepší pocit ze života

Short post: Rozlišuj mezi touhami a potřebami

Miluju Radkina Honzáka. :)) Poslouchat, když mluví. Tenhle člověk je pro mne demonstrací inteligentního, moudrého stáří, humoru i schopnosti nebrat se příliš vážně. Takových lidí v seniorním věku moc neznám. Vy jo? Vlastně takových lidí je vůbec málo, řekla bych.
Naposledy jsem poslouchala jeho 10 rad jak nezblbnout ze života a jedna z nich mě hodně oslovila. O tu se s vámi podělím.
ROZLIŠUJ MEZI PŘÁNÍMI A POTŘEBAMI.
Drobnost. Přesto tak zásadní. Uvažovali jste někdy o rozdílu mezi světem před sto, dvěstě, třista lety a světem, ve kterém žijeme dnes? Jedna věc je jistá. Nikdy jsme neměli víc, než v současnosti. Zatímco v historii jsme bojovali o území, přežití, proti fašismu, komunismu, dnes bojujeme pouze s vlastní myslí. Nepřicházím o něco? Neměl bych se někde jinde líp? Nebudu potom šťastnější?
Je důležité rozlišovat mezi touhami a potřebami. Zatímco k životu ve skutečnosti nepotřebujme mnoho, studna přání je bezedná a nenasytná. Můžeme si přát, ale neměli bychom se nechat vlastními touhami požírat.
Příště, až budu mít pocit, že mě něco štve, něco nutně potřebuju nebo chci, pokládám si jako první otázku: Je to touha, nebo skutečná potřeba? Člověku se nesmírně uleví, že je jeho svět vlastně v naprostém pořádku.
Zdraví, Jáňa v rouše medvědím :)
P.S. Děkuji všem, kteří odebírají články do mailu! Slibuju, žádný spamy a jen samý skvělý novinky. ;)

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *