Ze života

Všechno na čem chci makat v roce 2022 a pár věcí, které mohou inspirovat i vás

Všechno na čem chci makat v roce 2022 a pár věcí, které mohou inspirovat i vás
V dnešním článku se dozvíte:
  • na co se chystám v letošním roce
  • jak mít více času
  • co chystám i pro vás

Všechno na čem chci makat v roce 2022 a pár věcí, které mohou inspirovat i vás

Nepatřím mezi lidi, kteří umí žít ze dne na den. Veřím v moc a kouzlo přítomného okamžiku, to rozhodně. Člověk by měl umět žít, radovat se a cítit se naplněný především současným momentem. Na druhou stranu, do mého života vždycky patřily sny, vize, cíle a plány.

Nemusím tomu nutně říkat předsevzetí. Řekněme, že jde spíš o snahu zefektivnit, zkvalitnit, zrychlit cestu k cílům, kterých chci dosáhnout, ať už se to týká životního stylu, vlastního charakteru nebo práce. Když nad tím tak přemýšlím, tak moje hlavní předsevzetí je skutečně spíš propracovávat onu cestu k cílům, než cíle samotné. Samozřejmě obojí má pro mne význam. Na co se tedy chystám v roce 2022?

Líp nakládat s časem

Kdysi jsem si přečetla myšlenku, že všichni bez výjimky máme k dispozici stejné množství času, a to 24 hodin denně. Rozdíl je pouze v tom, jak se svým časem nakládáme, čemu dáváme přednost a jak jej ve výsledku využíváme.  Stačí nekoukat denně dvě hodiny na televizi, což bývá od osmé hodiny večerní běžnou praxí, a hned nám vznikne krásný, dvouhodinový prostor pro sebe sama, péči o sebe, čas na knížku, osobní rozvoj nebo vzdělávání se a podobně.

Je řada možností, jak najít více času. Bohužel za tu možnost většího prostoru na cokoliv, platíme jistou cenu, zvanou pohodlí. Proto jsou všechny změny těžké.

Jeden z mých cílů na tento rok, je tedy lepší nakládání s časem, lepší plánování. Jako vždycky mám totiž až příliš mnoho nápadů, které bych chtěla realizovat, takže začnu redukcí podle priorit a následně časovým plánem.

Převrátit všecko na ruby

Trochu nadsazuji, ale letošní rok jsem si určila jako rok změn. Loni nám všechny plány padly, což mi ale v řadě věcí  otevřelo oči. Zásadní rozhodnutí a změny jsme tedy museli přesunout na letošní rok, tím razantněji se do nich ale hodlám opřít. Není času nazbyt. Vyřešit bydlení, což v tuhle chvíli extrémního zdražování všeho, nabývá ještě problematičtějších kontur. Zvážit pro a proti rekonstrukce versus prodeje nemovitosti a úplně změnit bydliště. Zjistit, zda budeme párem bezdětným či dětným. Z naší strany uděláme vše, a výsledek necháme na Bohu.

Psát, fotit a organizovat

Můj pracovní život se loni rozrostl o organizační a asistentskou výpomoc u manžela v účetní kanceláři. Tento rok to tak  ještě zůstane, takže budu kombinovat práci nezbytnou, s prací, bez které nemůžu žít. Tou je samozřejmě focení a psaní.  Výhodou práce nezbytné je, že mi dává svobodu být v práci kterou miluju o dost svobodnější, bez nutnosti  tlačit na komerční focení a psaní.  A to je skvělá věc!

Letos se tedy plánuji vracet k fotografii a textu spíše jako k formě sebeprojevu, umění a koníčku, namísto přímému zdroji výdělku. Mám v plánu pustit se do věcí, které mohou mít nějakou hodnotu i pro vás. Ráda bych opět otevřela e-shop, takže budu pracovat i na vlastních produktech. Už několik let odkládám dokončení knihy pro nakladatelství Albatros. Čas to dotáhnout!

Vychytávat balanc

Neřekla bych, že člověk potřebuje víc odpočívat nebo víc pracovat, víc pečovat o sebe nebo o druhé. Myslím si, že to nejdůležitější v životě, je mít všechno zmíněné ve vyladěné rovnováze. Všeho je člověku třeba. Úspěch se neodvíjí jen od práce, ale i schopnosti odpočívat a regenerovat. Umět o sebe pečovat by mělo jít ruku v ruce s uměním pečovat i o druhé. Pokud není balanc, nastává vyčerpání - nebo naopak znuděnost a degenerace. Pokud není balanc, z přehnané péče o sebe je sobectví - nebo naopak zanedbávání sebe na úkor druhých. Dobrý život spočívá v rovnováze, a dobrý plán spočívá v umění dopřát každé věci kousek prostoru a času.

Takže jeno po druhém! Já se jdu vrhnout v první řadě na časový plán! :)

Co máte před sebou v roce 2022 vy?

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

1 comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *