Inspirativní, Všechny články

Ze života: Všechno, co ženy chtějí

Ze života: Všechno, co ženy chtějí

Co ženy chtějí? Já bych řekla, že jako ženský jsme ve svý podstatě děsně jednoduchý. Jo, chlapi s tím určitě souhlasit nebudou, víme! :)) Ale fakt, já si vážně myslím, že v jádru je každá žena minimalista. :D

Všechno, co ženy chtějí

Když pročítám vaše komentáře na sociálních sítích, zpravidla (ať už se téma týká vzhledu, hubnutí, chlapů nebo životních priorit celkově) mi z nich vyplývá jedno nejhlavnější sdělení. A to je vlastně to všechno, co ženy chtějí.

Chceme lásku

Jak "jednoduché"! :D Chceme lásku. Chceme alespoň jednoho člověka na celém světě, pro kterého jsme nejkrásnější, nejpřitažlivější a kdo nás miluje se vším všudy. Tak mě napadá, co vlastně chtějí chlapi? Chtěj to samý, nebo potřebují spíš respekt a uznání?

Chceme partnera, na kterého je spoleh, můžeme se o něj opřít, svěřit se mu a čekat pochopení nebo nějakou formu ochrany. A když to najdeme, pak se tomu říká láska.

Ženy zraněné

Jasně, ne všechny jsou toho zářným příkladem a výjimky potvrzují pravidlo. Jsou i ženy takové, které chtějí pozornost davů, být krásné a nejkrásnější ideálně pro všechny, nebo chtějí především peníze a zajištění. (Což je většinou i propojeno).  Ale to samo o sobě vůbec nevylučuje moje původní tvrzení, že žena chce ve skutečnosti jen jedinou věc. Lásku.

Tam, kde se to jeví jinak, podle mého jde o ženu zraněnou. Takovou, která se v v lásce hluboce zklamala a tak preferuje samotu, soběstačnost nebo naopak zajištění ze strany partnera. Je to bezpečnější, než milovat a nebýt milována. Další forma zranění může v ženách vznikat už v dětství, kdy se díky vztahu s otcem formuje budoucí vztah k celému mužskému pokolení.

Jaké si nás vychováte

Drazí otcové, jaké si nás vychováte, takové nás máte. A stejně, jako matky vychovávají budoucí manžely, otcové vychovávají budoucí ženy, matky a manželky. Vychovávat se samozřejmě dá i absencí výchovy, nebo úplnou absencí otce či matky.

Pokud tedy žena už v dětském věku zjistí, že (tak, jak ukazuje otec) muž není schopen milovat, že muž je ten, kdo utíká od problémů, od manželky k milenkám anebo nechává ženu, aby se o rodinu starala sama, pak z toho vyvozuje logický a jasný závěr:

Musím být nejkrásnější. Protože milenky jsou asi krásnější než matky. Musím být nejhezčí, protože ti nejzajištěnější si mohou vybírat a protože já chci být zajištěná. Musím upřednostnit vzhled a peníze před opravdovou láskou, protože samotná láska tě šťastnou neudělá.

A takto se "rodí" ženy, které ve výsledku i samotným "obyčejným chlapům" vadí nejvíc. Zlatokopky, kariéristky a vyhrocené  feministky. Dvacetileté slečny investují do prsních implantátů a ty hodlají směnit leda za poslední model Audi (i s majitelem). A rozumějte mi dobře, ani proti jedné z nich nic nemám, naopak, v jejich jednání vidím jasnou logiku.

Možná by se dalo říci, že čím víc někdo lpí na svém vzhledu a materiálním zajištění, tím větší strach má ve skutečnosti o sebe sama a o své pravé já. Nemyslíte? Bohužel v mnoha případech už byl "kontakt se svým pravým já" dávno přerušen a opětovně se jen velmi špatně hledá.

Co si myslíte, že je všechno, co ženy chtějí? Souhlasíte s mým názorem, že jim stačí láska? A co vůbec chtějí muži?

Těším se na komentáře! J.

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

4 comments

  1. Ahoj super článek jako vždy hele podle sebe soudím teď do třiceti sem se hnala za kariérou zajištěním a když se dlouhodobý vztah rozplynul tak sem zjistila že opravdu vzhled je velmi důležitý a nemyslím být 90-60-90 jen i s kily navíc vypadat dobře ale pohltilo mě to tak že sem to nebyla já a tak teď když mi za 2 měsíce bude pětatřicet sem si že všeho nechala kousek a teď sem to já a cítím se moc fajn hezky den zeno

  2. Samozrejme, máš myslím úplnú pravdu. Keď sa pozriem na to, čo chcem ja a väčšina žien v mojom okolí je to presne tak. Stačí nám byť milované a tá láska sa definuje tak ako si to opísala v článku. Možno by bol zaujímavý aj článok ako sa dostať cez tie zranenia z detstva, hlavne ak chýbal jeden z rodičov alebo obaja alebo neboli úplne ideálnymi vzormi. Sú totiž ženy (alebo aj chlapi) ktorí aj napriek zlému detstvu bojujú a nevzdávajú sa a ja verím, že aj takíto ľudia dokážu nájsť vhodného partnera. Len žiaľ na sebe asi musia viac zapracovať.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *