Tipy, Všechny články, Výlety a cestování

Letíte do Egypta? Co vám v cestovce neřeknou, aneb na co se připravit, než vyrazíte

Letíte do Egypta? Co vám v cestovce neřeknou, aneb na co se připravit, než vyrazíte

Letíte do Egypta? V dnešním článku se dozvíte, na co se připravit (zejména pokud se chystáte do Egypta poprvé), můj názor na plusy a mínusy zmíněné destinace, pár dalších zážitků i fotek z cest a užitečné rady pro batůžkáře po Evrppě, pokud vás Egypt neláká.

Letíte do Egypta? Na co se připravit, než vyrazíte

V Egyptě jsem byla poprvé. Kdysi (a to fakt v hluboké historii) jsem byla v Tunise. Hrubý odhad místní mentality i toho, co mě čeká, jsem tedy měla. Nicméně po čerstvě absolvované zkušenosti jsem pro vás sepsala pár tipů, na co se připravit, než vyrazíte, zejména pokud jde o vaši první zkušenost a chcete si cestování užít.

Poprvé do Egypta?

Tak o tom raději pomlčte, zejména pokud jste na pláži nebo někde v krámku. Slovo "poprvé" se v Egyptě rovná  příležitosti vyždímat z vás maximum za minimum. :) Jak jistě víte, Egypt patří k zemím s velmi flexibilní cenou (pro turisty to platí dvojnásob) a smlouvání je součástí bontonu. Jako Evropan jste ale na startovní čáře těžce v nevýhodě. Místní obchodníci jsou opravdu velmi houževnatí, vytrvalí i mazaní, takže často vychází z prodejního souboje jako vítězové, a vy si odnášíte domů předraženou cetku, nebo službu, kterou jste vůbec nechtěli. Buďte si jisti, že i nejnižší možná cena, kterou dokážete usmlouvat, je pro místní pořád ještě velmi dobrá. Narozdíl od nás totiž končí se smlouváním v bodě, kdy cena teprve začíná být adekvátní.

Peněženku s sebou zásadně nenoste

Co nezvládne slabší povaha, dokáže peněženka v trezoru na pokoji. Pokud vás přeci jen někdo uloví na cokoliv, co jste neměli ani v plánu, ani v rozpočtu, funguje sdělení, že u sebe nemáte peníze. Tím získáte prostor znovu si promyslet, k čemu se "chystáte upsat" a do následujícího dne si to rozmyslet, nebo prostě odmítnout. Po resortu si s sebou berte jen předem rozmyšlený bakšiš, který se občas sluší dát, přestože personál má zakázáno jej vyžadovat.

Výhody dovolené v Egyptě

Co se týká výhod, které Egypt přináší, pak je to rozhodně kvalita moře, pláží a všeho, co přináší exotická dovolená, versus kolik za ni zaplatíte. Aktuálně seženete pobytový zájezd na poslední chvíli už od devíti tisíc, s all inclusive penzí a  ubytováním ve čtyřhvězdičkovém hotelu. O podobné ceně se vám v evropských destinacích může leda zdát. Čtyřhvězdičkový hotel je zároveň minimum, které doporučuji, čistotou a komfortem zpravidla odpovídá evropské tříhvězdě. My jsme byly s mamkou ubytované v Shams Safaga hotels a byly jsme naprosto spokojené. Čistota koupelny, prádla i pokoje byla skvělá, stoletý prach na místech, kam běžně nekoukáte, bylo jediné (a naprosto akceptovatelné) mínus.

reklama

S cestovkou nebo bez?

Zatímco po Evropě se často dostanete na lepší cenu za letenky a pobyt než s cestovní kanceláří, u zemí jako je Egypt tomu tak není. Pokud tedy využijete last minute, kdy pár dní před odletem cena klesá klidně o 5 -10 000 korun na osobu. Co se týká exotických destinací, já mám jasno. Jedině s cestovkou. Evropa mě baví na vlastní pěst, jako batůžkář jsem vyrazila i na sólo cestu do Izraele, ale už tam jsem si jasně ohmatala vlastní nomádské limity. Mimo Evropu se s bílou kůží a odbarvenými vlasy už cítím výrazně jako cizinec a řada věcí je mi až nepříjemných, proto volím na větší exotiku cestovku. Pokud vás Egypt přeci jen neláká a jste sveřepí sólisti, přečtěte si můj článek: Alternativní cestování, aneb 6 tipů jak víc cestovat a užívat si dovolené častěji 

Jaký typ jste vy? Dobrodružství na vlastní pěst, nebo s cestovkou a jen se otáčet na pláži? :) Pokud máte další tipy a zkušenosti ohledně Egypta, těším se na ně v komentářích.

do egypta 2

By jsemzenaeu

Autorka blogu, stresový faktor, nositelka pokoje a dredů :) Ráda píšu, debatuji a přemýšlím o věcech kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *